ماست:

ماست یکی از مقوی ترین و محبوب ترین محصولات لبنی در دنیا است. که مملو از پروتئین ها و ویتامین ها و همچنین حاوی مواد مغذی مورد نیاز بدن است. ماست به دلیل دارا بودن از کلسیم بیشتر، یک ماده معدنی مفید برای سلامت استخوان ها و دندان ها می باشد. همچنین ماست طبع سرد و تر دارد. و هر چه طعم آن ترش تر شود طبع آن نیز سرد تر خواهد بود.

به جز کشور های فارسی زبان که ماست تلفظ می کنند؛ بقیه کشور ها نام یوقورت را استفاده می کنند. که ریشه در زبان ترکی دارد.

تهیه ماست:

ماست در اثر تخمیر شدن باکتری های شیر به وجود می آید. به همین دلیل هر دو ترکیب ویتامین و پروتئین یکسانی دارند. ماست غالبا از شیر گاو، گوسفند، گاومیش یا حیوانات اهلی تهیه می شود.

انواع ماست:

گاهی ماست ها را در طعم های شیرین یا ترش یا در طعم های دیگر تولید می کنند. انواع مختلفی از ماست در سراسر جهان تولید و مصرف می شود. مانند: ماست کم چرب، پر چرب، خامه ای(یونانی)، همزده، چکیده، میوه ای و ماست کفیر.

خواص ماست:

ماست که یک مواد مغذی به حساب می آید. پس فواید و خواص زیادی دارد. از جمله فواید و خواص آن: باعث کاهش وزن می شود. از بیماری ها و حساسیت های پوستی مثل اگزما جلوگیری می کند و خواص ضد التهابی دارد. به علت داشتن فسفر باعث بهبود عملکرد مغز می شود. به تقویت معده و هضم آسان غذا کمک می کند. همچنین باعث کاهش سرطان روده و فشار خون می شود. پروتئین و ویتامین مورد نیاز بدن را تامین می کند. و باعث افزایش ایمنی بدن می شود.

برند های ماست:

از آنجایی که ماست یک ماده مغذی، محبوب و پر مصرف در جهان است؛ پس شرکت های مختلفی نیز آن را تولید و به دست مصرف کننده می رسانند. در ایران نیز برند های معروفی مثل پگاه، کاله، میهن، شیرین عسل، برگزیده، عشایر، دامداران و… انواع مختلفی از ماست ها را تهیه و تولید می کنند.

تنوع ماست در هایپرمارکت پردیس مراغه:

فروشگاه پردیس قاری زاده مراغه با داشتن یخچال لبنیات که تمام محصولات لبنی را در طعم ها و برند های متفاوت را پوشش می دهد. با افتخار می توان گفت که انواع مختلفی از ماست های پاستوریزه، سنتی و محلی در برند ها، طعم ها، اندازه و بسته بندی های متنوع در این هایپرمارکت وجود دارد.

برای دسترسی راحت مشتریان به محصولات مورد نیاز، می توانند از طریق اپلیکیشن پردیس کالا با نصب از کافه بازار یا از طریق سایت هایپرمارکت پردیس به آدرس پردیس مارکت به صورت اینترنتی خرید نمایند و درب منزل تحویل بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *