معرفی روغن:

روغن در گروه مایعات قرار دارد. و جزء آن دسته ای است که در آب حل نمی شود و روی آب شناور می ماند. روغن همان چربی است که در دمای اتاق به حالت مایع می باشد؛ به جزء روغن نباتی و روغن حیوانی. روغن ها همانند چربی از تری گلیسرید و مونو گلیسرید تشکیل شدند. از روغن استعمال متنوعی می کنند. همچنین انواع مختلفی دارد.

انواع روغن:

روغن ها به دو دسته حیوانی و گیاهی تقسیم می شوند. نوعی از روغن ها خوراکی بوده و برای مصارف خانگی کاربرد دارند. که این خود انواع مختلفی دارد. نوع دیگر آن روغن های صنعتی هستند، که مهم ترین آن روغن پالم است.

روغن های خوراکی:

روغن های خوراکی برای مصارف خانگی و پخت غذا مناسب هستند. هم به صورت مایع و هم به صورت نیمه جامد و جامد استفاده می شوند. این گونه روغن ها را از گیاهان، دانه میوه ها و… فراهم می کنند.

انواع روغن های خوراکی عبارتند از: روغن های مایع پخت و پز، سرخ کردنی یا مخلوط که برای پخت غذا در آشپزحانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. روغن های ذرت، زیتون، کنجد، گردو، فندق،هسته انگور، نارگیل و … که جزو روغن های گیاهی هستند. که هم به صورت درمانی و هم به صورت خوراکی از آن ها استفاده می شود. روغن های حیوانی و جامد نیز برای پخت و پز مناسب هستند.

روغن مایع آفتابگردان و روغن مایع کانولا از پر مصرف ترین و محبوب ترین روغن ها هستند. که هر یک ویژگی هایی دارند. روغن آفتابگردان شامل امگا3 می باشد. که برای بدن بسیار سودمند است. در روغن کانولا نیز چربی های لازم و موثر وجود دارد. همچنین دارای آنتی اکسیدان و ویتامین E می باشد. این روغن نسبت به دیگر روغن ها از اسید چربی کمتری برخوردار است. به همین دلیل برای آشپزی بسیار مناسب تر هستند.

یک روغن مقبول و مناسب باید دارای ارزش غذایی بیشتر و طعم خوب و لذت بخش باشد. اگر این دو ویژگی را دارا نباشد؛ فقط موجب چرب بودن غذا می شود.

معرفی روغن در هایپر مارکت پردیس مراغه:

انواع مختلفی از روغن ها از جمله روغن مایع، جامد، حیوانی، گیاهی در فروشگاه پردیس قاری زاده وجود دارد. تمام این روغن ها در برند های متفاوت و اندازه های متنوع به فروش می رسند. از برند های معروف و پر فروش این فروشگاه می توان به برند های لادن، اویلا، بهار، ورامین، هایلی، طبیعت و غنچه اشاره کرد. این برند ها هم در نوع مایع و هم در نوع جامد وجود داردند.

همچنین روغن حیوانی در برند پگاه نیز یکی از روغن های محبوب در میان مشتریان این فروشگاه است. روغن های زیتون، کنجد، ذرت و… نیز در برند های سی سام، پیک، اتکا، مهرام و در برند های خارجی موجود می باشد.

برای دسترسی راحت مشتریان به محصولات مورد نیاز، می توانند از طریق اپلیکیشن پردیس کالا با نصب از کافه بازار یا از طریق سایت هایپر مارکت پردیس به آدرس پردیس مارکت به صورت اینترنتی خرید نمایند و درب منزل تحویل بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *