معرفی نخود فرنگی

معرفی نخود فرنگی:

نخود فرنگی گیاهی است که در دسته حبوبات قرار می گیرد. نخود فرنگی به رنگ سبز و به صورت دانه است که درون غلافی کیسه مانند رشد و تکامل پیدا می کند. این کیسه از گل گیاه به وجود می آید و دانه های گیاه را در خود جا می دهد.

روش نگهداری نخود فرنگی:

نخود فرنگی در واقع دانه یا تخم گردی شکل است. و از زمان های قدیم برای پخت و پز استفاده می شد. و روش های گوناگون برای نگهداری این گیاه وجود دارد. مثل منجمد کردن، کنسرو کردن که هر دو روش کاربردی است.

کشت و برداشت نخود فرنگی:

نخود فرنگی یکی از گیاهان سر سخت محسوب می شود. زیرا نهال این گیاه می تواند در برف و سرمای شدید زنده بماند. به همین دلیل نخود فرنگی در فصل های سرد کشت و برداشت می شود. یعنی شروع زمستان تا اواخر بهار. زمان رسیدن نخود فرنگی 50 تا 70 روز می باشد. نوعی از نخود فرنگی که زود می رسند دانه های ریز تر و کمتری در غلاف دارند اما نوعی که در اواخر فصل بهار می رسند دانه های بیشتر و درشت تری در غلاف خود دارند.

ارزش غذایی نخود فرنگی:

نخود فرنگی ارزش غذایی بالایی دارد. مقدار زیادی پروتئین، انرژی، کربوهیدرات، ویتامین، فیبر خوراکی و املاح را دارا می باشد. از خوراکی های مغذی محسوب می شود.

خواص نخود فرنگی:

از خواص نخود فرنگی می توان به مدیریت و کنترل وزن، رفع پوکی استخوان، پیشگیری از سرطان معده، مفید برای سیستم ایمنی بدن، پیشگیری از بیماری های قلبی، کنترل قند خون و …. اشاره کرد. اما هر چیزی معایبی دارد و نخود فرنگی هم معایبی دارد و مصرف بی رویه آن باعث ایجاد مشکلاتی مثل از دست دادن کلسیم، نقرس، افزایش وزن، یبوست یا اسهال می شود.

نخود فرنگی در هایپر مارکت پردیس مراغه:

در فروشگاه پردیس مراغه (قاری زاده) نخود فرنگی در دو نوع وجود دارد. هم به صورت کنسرو و هم به صورت منجمد، در برند های متفاوت و بسته بندی متنوع به فروش می رسد.

از پر فروش ترین برند های این محصول می توان به کنسرو نخود فرنگی دلپذیر، سحر، مهرام و نخود فرنگی منجد پمینا کاله اشاره کرد.

برای دسترسی راحت مشتریان به محصولات مورد نیاز، می توانند از طریق اپلیکیشن پردیس کالا با نصب از کافه بازار یا از طریق سایت هایپر مارکت پردیس به آدرس پردیس مارکت به صورت اینترنتی خرید نمایند و درب منزل تحویل بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.