معرفی ماکارونی

ماکارونی یک گونه ای از پاستا ها می باشد. که به طور قدیمی و سنتی ایجاد شده است. در اندازه و شکل های متفاوت تولید می شود. ماکارونی در انواع طعم و رنگ و شکل های مختلف وجود دارد. ریشه اصلی ماکارونی از واژه ایتالیایی ammaccare گرفته شده که به معنی خمیر فشرده شده می باشد. و اولین خاستگاه ماکارونی کشور ایتالیا بود. ماکارونی یک غذای معروف و محبوب نه تنها در ایران، بلکه در سراسر جهان به شمار می رود.

تعریف ماکارونی:

ماکارونی یک مواد خوراکی خام می باشد. که مواد اصلی تشکیل دهنده آن آرد سمولینا است. از آنجایی که ماکارونی عمدتا از غلات تهیه می شود؛ از آن می توان به عنوان یک وعده غذایی کامل نام برد و در نمودار هرم غذایی جای دارد. چون در تامین انرژی روزانه افراد نقش زیادی دارد.

خواص ماکارونی:

ارزش غذایی ماکارونی که بسته به نوعی آردی که با آن ماکارونی را تهیه می کنند، دارد. این آرد شبیه به نشاسته است اما میزان پروتئین آن کمتر است.

ماکارونی حاوی زیادی ویتامین A  و پتاسیم است. به همین دلیل برای تندرستی مو و بهبود عملکرد قلب و عروق موثر است. همچنین این غذای دارای کربوهیدرات نیز است و مصرف آن باعث افزایش انرژی بدن و قند خون می شود و تا مدتی قند خون بدن را در حد نرمال تنظیم می کند.

انواع ماکارونی:

ماکارونی از لحاظ شکل و فرم و اندازه به چند دسته متفاوت تقسیم می شود. ماکارونی پاستا، صدفی، گوش ماهی، پروانه ای، پنه ریگاته، پیچ پیچی، پاستا پیکولی، پاستا فرمی، شلز، ماکارونی رشته ای و موارد دیگر همگی انواع ماکارونی به حساب می آیند. همچنین ماکارونی رشته ای از نظر قطر و اندازه به دسته های مختلف دیگری تقسیم می شود.

ماکارونی سبوس دار و سبزیجات در ترکیب مواد اولیه خود با ماکارونی ساده تفاوت دارد.ماکارونی سبزیجات در طعم و رنگ نسبت به ماکارونی ساده و ماکارونی سبوس دار در خواص زیادی که دارد با ماکارونی ساده تفاوت دارد.

رشته آش و رشته سوپ و لازانیا نیز به دلیل شباهت های زیادی که دارند از خانواده ماکارونی محسوب می شوند.

برند ماکارونی:

امروزه ماکارونی توسط شرکت ها و کاخانجات متفاوتی تولید و مصرف می شود. در ایران نیز برند های مهم مانند: زر ماکارون، مانا، تک ماکارون،سمیرا، جهان، مک، رشد و… به تولید ماکارونی مشغول اند. لازم به ذکر است که کیفیت محصولات  این شرکت ها با یکدیگر تفاوت دارد. و تفاوت آن در ترکیب و استفاده از مواد اولیه مطلوب در تولید ماکارونی می باشد.

معرفی ماکارونی در هایپر مارکت پردیس مراغه:

در هایپر مارکت پردیس یا فروشگاه قاری زاده مراغه انواع مختلفی از ماکارونی در فرم و شکل، اندازه و وزن، طعم و رنگ، برند و قیمت های متفاوتی که در بالا به آن اشاره شد، وجود دارد. همچنین ماکارونی با برند کشور های خارجی در این فروشگاه به فروش می رسد.

برای دسترسی راحت مشتریان به محصولات مورد نیاز، می توانند از طریق اپلیکیشن پردیس کالا با نصب از کافه بازار یا از طریق سایت هایپر مارکت پردیس به آدرس پردیس مارکت به صورت اینترنتی خرید نمایند و درب منزل تحویل بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *